Дитяча художня школа

Івано-Франківська дитяча художня школа – єдиний позашкільний спеціалізований мистецький навчальний заклад в Івано-Франківську, який надає професійну початкову художню освіту, зберігає й поширює кращі мистецькі традиції України і Прикарпаття. Дитяча художня школа була заснована у 1959 році.

Заклад здійснює навчально-виховну, методичну, профорієнтаційну та просвітницьку роботу.

Колектив художньої школи – це поєднання багаторічного педагогічного досвіду з творчою енергією молодих викладачів – вчорашніх випускників. Це творча команда досвідчених фахівців у галузі образотворчого мистецтва, серед них – випускники школи, відомі живописці та скульптори, викладачі-методисти, старші викладачі.

В Івано-Франківській дитячій художній школі навчається  учні здобувають початкову художню освіту за 5-ти річною навчальною програмою, вивчаючи такі предмети: «Рисунок», «Живопис», «Композиція», «Декоративна композиція», «Скульптура» та «Історія мистецтва». З метою залучення до навчання більшої кількості учнів в школі створено групи, які працюють на засадах самоокупності. 

В школі кожного семестру проводяться підсумкові перегляди контрольних і екзаменаційних робіт з усіх предметів. В ці дні кожен навчальний кабінет перетворюється у виставкову залу та гостинно відкриває свої двері не тільки для учнів школи, їхніх батьків і друзів, але й для всіх зацікавлених юних і дорослих івано-франківців. Гарною традицією стало проведення захисту кваліфікаційних робіт випускниками ДХудШ. Ця подія є дуже важливим етапом на шляху становлення творчої особистості юного митця.

Добре налагоджена профорієнтаційна робота є запорукою успішного складання випускниками творчих іспитів та їхнього вступу до вищих мистецьких навчальних закладів нашого міста, України, і навіть закордоном.

На початку червня проводиться пленерна практика, яка є невід’ємною складовою навчального процесу. Десятки юних художників з етюдниками виходять у парки і сквери Івано-Франківська з метою вдосконалити навики зображення об’єктів навколишнього світу, а також набратись позитивних емоцій та оздоровитись.

Окрім навчання, учні беруть участь в предметних олімпіадах, виставках, конкурсах, фестивалях різного рівня. З метою залучення дітей та підлітків до заняттям мистецтвом,викладачі школи організовують численні арт-акції та майстер-класи на центральних площах міста, в його парках та скверах, приурочених до Дня міста, Дня матері, Міжнародного дня захисту дітей, Дня Незалежності України, Дня художника та інші.

Івано-Франківська дитяча художня школа популяризує дитячу творчість, презентує її громадськості міста шляхом проведення різнопланових виставок у виставковому залі художньої школи (вул. Чорновола, 25, ІІ поверх) та на різноманітних мистецьких локаціях.

Івано-Франківська дитяча художня школа є засновником та організатором Відкритого міського конкурсу образотворчого мистецтва «Франковий мотив», який присвячений річниці від дня народження Івана Франка та має на меті популяризацію його творів серед дітей і молоді. Заключний етап цього конкурсу – нагородження переможців та відкриття виставки творчих робіт учасників проводиться за сприяння міського голови Івано-Франківська 27 серпня (в день народження Івана Франка) і збирає щораз більшу кількість учасників з різних областей України.

Івано-Франківська дитяча художня школа розміщена у  корпусі за адресою вул. Павлика, 17. Навчання проходить в 11 класних кімнатах у 3 зміни з 8.00 до 20.30 год. 6 днів на тиждень:

Заняття відбуваються і в орендованому приміщенні на вул. Чорновола, 25, ІІ поверх. Тут знаходиться виставкова зала, бібліотека та 2 навчальні кімнати: