Дитяча музична школа №1 ім.М.Лисенка

Відкриття Івано-Франківської дитячої музичної школи №1 ім. М. Лисенка відбулося 15 вересня 1902 року в приміщенні товариства «Боян». Першими організаторами та вчителями школи були відомі громадські діячі Станіславова – Денис Січинський та Євген Якубович.

Починаючи з 1921 р., музична школа почала функціонувати як філія Вищого Музичного Інституту ім. М. Лисенка у Львові, куди включно до 1939 року на піврічні та річні іспити приїжджали – Станіслав Людкевич і Василь Барвінський.

У січні 1940 року на основі трьох музичних навчальних закладів – Вищого Музичного інституту ім. М. Лисенка, польських консерваторій ім. С. Монюшка та ім. Ф. Шопена була створена музична школа семирічка, до якої зарахували молодших учнів, а старших – до музичного училища.

Після отримання спеціальної освіти в музичних училищах та консерваторіях багато вихованців школи поверталися до своєї альма-матер викладачами. Вони творчо продовжували мистецькі традиції, закладені старшим поколінням педагогів у всіх сферах методичної, виховної та концертної роботи.

2003 року до 100-річчя перебування М. В. Лисенка в Галичині на базі музичної школи започаткований Всеукраїнський конкурс юних виконавців ім. М. Лисенка.

З 2014 року на базі школи проводиться Всеукраїнський дитячий фестиваль хорової музики «Передзвін», який вже став справжнім співочим святом для як учасників, так і для слухачів.

2 грудня 2015 року рішенням сесії Івано-Франківської міської ради дитячій музичній школі №1 присвоєно почесне ім’я Миколи Віталійовича Лисенка.

Сьогодні контингент школи налічує понад 700 учнів, які навчаються на 6 відділах: фортепіанному, струнно-смичковому, ударних та духових інструментів, народних інструментів, музично-теоретичних та вокально-хорових дисциплін. Викладачі та учні школи проводять велику концертно-просвітницьку роботу, постійно виступають з концертами в Івано-Франківську, області, інших містах України та за її межами.

Адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 46