Об’єднання муніципальних мистецьких колективів

Комунальний концертний заклад культури «Об’єднання муніципальних мистецьких колективів Івано-Франківська» створено в грудні 2013 року. Головним завданням закладу є збереження та розвиток національної музичної культури, музичне забезпечення культурно-мистецьких заходів, які відбуваються на території міста.

Основним завданням Об’єднання муніципальних мистецьких колективів Івано-Франківська є здійснення концертної діяльності. При даному закладі  працюють 7муніципальних мистецьких колективів.

Мистецькі колективи беруть участь у загальноміських та обласних заходах, урочистих вічах та фестивалях, організовують виїзні сольні концерти, а також  проводять обмінні концерти в закладах культури сіл Івано-Франківської міської ОТГ.

Місцезнаходження та адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 1.

Муніципальна капела бандуристів була заснована при Будинку народної творчості в 1969 році. Протягом 20 років нею керувала бандуристка, викладач музичного училища Ірина Стефанович, концертмейстером тоді був також бандурист і соліст капели Богдан Дебенко. Звання «народний аматорський» капелі було присвоєно у 1972 році. 27 квітня 2005 року капелі надано статус «муніципальна».

Сьогодні в капелі 34 особи, з яких 18 виконавців-бандуристів, 14 вокалістів, баяніст і контрабасист. При колективі діють малі форми гурткової роботи: солісти, дуети, дует «Ладо», що урізноманітнюють концертну програму капели.

Репертуар колективу змінюється і доповнюється новими творами. Це світова й українська класика (М. Лисенко, Д. Січинський, В. Барвінський, Д. Котко, В. Матюк), пісенна шевченкіана, побутові та стрілецькі пісні, а також твори прикарпатських композиторів І. Легкого, А. Кос-Анатольського. Для репертуару підбиралися переважно забуті або заборонені твори. Супровід для бандури створювала сама Марта Шевченко.

Під керівництвом Марти Шевченко капела все активніше долучається до громадського життя краю, дає самостійні концерти, бере участь у численних ювілейних урочистостях, всеукраїнських конкурсах та міжнародних фестивалях.

Муніципальне тріо бандуристок «Мальви» створено у серпні 2021р.

Учасниці тріо – професійні  музиканти, з сильними та красивими голосами. Поєднують виконавську та педагогічну діяльність.

Учасниці колективу: Оксана Холодняк, Уляна Сахлиця та Надія Євенко (керівник колективу).

За час своєї творчої діяльності колектив дав чимало концертів та став одним із улюблених колективів міста. Коонцертний репертуар трiо дуже різноманітний. Вiн включає в себе широкий спектр жанрів і напрямків: від народної музики до класичної та духовної, творів всесвітньо відомих композитрів та сучасних авторських творiв. В концертних програмах виконуются вокальнi твори в супроводі бандури або звучать пiснi в жанрi «акапела». Учасники колективу натхненно шукають нові цікаві твори для розширення репертуару трiо. Колектив є учасником багатьох мистецьких заходів міста та області.

2021р. у вересні тріо «Мальва» з делегацією Департаменту культури Івано-Франківської міської ради реперезентували українську пісню в місті-побратимі Берегово, взяли участь у фестивалі Патріотичної пісні (2021), фестивалі коляди «Коляда на Майзлях» (2022), фестивалі колядок та вертепів (2023), було організовано ряд патріотичних перформансів на підтримку ЗСУ.

 

Муніципальний ансамбль саксофоністів створений у 1987 році з числа студентів музичного училища.  Статус «муніципального» колективу надано у 2001 році.

Кількісний склад колективу налічує 6 артистів.

До репертуару ансамблю входять твори композиторів-класиків, сучасних українських та зарубіжних композиторів, обробки народних композицій.

Муніципальний ансамбль саксофоністів – лауреат міжнародних конкурсів «Сурми-2000» (м. Рівне), «Срібний дзвін» (м.Ужгород, 2002р.).

Муніципальний естрадно-симфонічний оркестр був створений навесні 1999 року. В цьому ж році надано статус «муніципального». А 22 травня 2010 року за високі мистецькі досягнення присвоєно звання «народний аматорський»

В оркестрі працюють 35 професійних музикантів зі середньою спеціальною та вищою освітою.

Метою його створення є подальше відображення і розвиток національної культури України, популяризація вітчизняної та світової музичної культури, пропаганда здобутків національного музичного мистецтв – класичної його спадщини і творів сучасних українських композиторів.

В оркестрі працюють солісти: заслужена артистка України Світлана Овчарова-Суховій, солісти Олександр Сисоєв, Ігор Дибач. У репертуарі колективу різнопланові та різні за жанром твори класичної, народної, естрадної та джазової музики. Всього налічується понад 180 творів. Крім суто концертної діяльності оркестр використовується ще й для музичного супроводу під час виступів провідних солістів міста і області.

Оркестр бере активну участь у численних концертних програмах до відзначення знаменних дат у житті міста, області та держави.

Муніципальний камерний хор «Галицькі передзвони» заснований у серпні 1991 року. У 2000 році за високий професіоналізм та активну діяльність хору надано статус «муніципального».

Учасниками хору є 35 осіб: викладачі Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, ДМШ, вчителі ЗОШ, студенти. У складі хору діють чоловічий та жіночий вокальні ансамблі.

До репертуару колективу входять твори українських та зарубіжних композиторів-класиків, сучасна музика, духовні твори, українські народні пісні, пісні народів світу, українські колядки та щедрівки. У репертуарі хору близько 150 творів.

Колектив хору провадить активну концертну діяльність, в основі якої класичний вокал. Завдяки високому рівню майстерності, унікальному репертуару, особливо цікавому  виконанню деяких творів, камерний хор здобув визнання як в межах України, так і за кордоном. Хор є лауреатом і дипломантом національних, міжнародних конкурсів та фестивалів у Польщі, Словаччині, Великобританії, Угорщини; лауреат Міжнародного конкурсу хорового мистецтва ім. Лесі Українки (м. Луцьк, 1994, 1996), III і IV Всеукраїнського конкурсу хорової музики ім. Д. Січинського (м. Івано-Франківськ, 2001, 2003); учасник Міжнародного фестивалю духовної пісні Візантійського обряду у м. Кошицях (Словаччина, 1999), Міжнародного музичного Фестивалю «Музика без кордонів» у м. Балашадярмат (Угорщина, 2000); нагороджений спеціальним призом «За особливе виконання хорової музики» на XV Міжнародному фестивалі хорового мистецтва у м. Валлетта (Мальта, 2003), міжнародному хоровому конкурсі ім. П. Муравського (с. Дмитрашівка, Вінницької обл., 2011р.), ІІІ-му Міжнародному фестивалі оркестрів та хорів «Шенгенський меридіан» (м. Кошиця, Словаччина, 2011р.), участь у Festival Dziedzictva Kresow (м. Любачів, Польща).

Муніципальний концертний оркестр духової музики «Дивертисмент» створено 1 березня 1988 року при міському парку культури та відпочинку ім. Т. Г. Шевченка.

27 грудня 1991 року за високий професіоналізм колективу було присвоєно звання «народний аматорський». Статус «муніципальний» оркестру духової музики надано в травні 2000 року.

У складі оркестру 36 учасників: студенти інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, військові, музиканти-пенсіонери.

В репертуарі оркестру є 30 творів різного спрямування. Солісти-вокалісти оркестру – Олександр Семчук та Оксана Кречко, які виконують твори українських та зарубіжних композиторів-класиків, українські народні пісні. Творчий колектив «Дивертисмент» постійно працює над покращенням свого професійного і виконавського рівня та збагаченням репертуару.

Загальноміські віче та заходи культурно-патріотичного спрямування, масово-політичні та спортивні заходи відбуваються за участю муніципального концертного оркестру духової музики.

У 1977 році при міському Будинку культури № 1 м. Івано-Франківська був створений оркестр народних інструментів «Рапсодія» з ініціативи скрипаля-віртуоза, композитора, диригента, народного артиста України Петра Івановича Терпелюка.

У січні 1981 року оркестру було присвоєно почесне звання «народний аматорський».  У 2001 році колектив отримав статус «муніципального».

Першим автором багатьох обробок, аранжувань, оркестровок для оркестру «Рапсодія» став П. Терпелюк.

Згодом «Рапсодію» очолив заслужений артист України М. Петрина –  нині керівник оркестру народних інструментів Черкаської обласної філармонії. З 1984 по 1987 рр. колективом керував Я. Щирба, із серпня 1988 по 1991 рр. – баяніст-віртуоз Р. Жилавий, який емігрував до США. У 1992 р. в оркестр повертається Я. Щирба, який очолює колектив до 2000 р. З 2000 року художній керівник та диригент оркестру – заслужений артист України Любомир Никорак.

У творчому доробку оркестру вітчизняні інструментальні твори, українські народні пісні та різножанрова музика народів світу (більше 150 творів). Сьогодні колектив налічує 20 учасників, серед яких провідні музиканти-інструменталісти міста, солісти-вокалісти.

 «Рапсодія» неодноразово нагороджувалася грамотами, подяками, дипломами. Поруч з іншими колективами м. Івано-Франківська, оркестр є активним учасником мистецьких заходів, які відбуваються в м. Івано-Франківськ та області.

Оркестр «Рапсодія» неодноразово брав участь у регіональних та міжнародних фестивалях, конкурсах. Колектив виступав із концертами в Україні, Польщі, Росії, Латвії, Румунії, Франції, Італії, Німеччині, США.

Сьогоднішня діяльність оркестру народної музики «Рапсодія» спрямована на відродження національної автентичної інструментальної та вокальної музики і пропаганду кращих зразків світової музичної культури.