Центральна міська бібліотека

Івано-Франківська міська централізована бібліотечна система є культурно-просвітницькою та інформаційною установою, завданням якої є бібліотечно-інформаційне обслуговування населення, що проживає на території Івано-Франківської міської ОТГ. Бібліотечна система об’єднує міську центральну бібліотеку та 21 бібліотеку-філію. Сайт бібліотечної системи – www.mcbs.if.ua

Бібліотеки міста здійснюють активну популяризацію літератури, використовуючи при цьому інноваційні форми і методи. Належна увага приділяється індивідуальній роботі з користувачами шляхом вивчення їх читацьких уподобань та запитів, зокрема, читачів з особливими потребами.

Місцезнаходження: м. Івано-Франківськ вул. К. Данила, 16.

 

Абонемент ЦБ є одним з основних підрозділів відділу обслуговування ЦБ. Популяризація книжкового фонду здійснюється через організацію різноманітних виставок, тематичних полиць, а також камерних форм масової роботи. Абонемент ЦБ обслуговує як центральну частину міста, так і користувачів з інших районів.

На сьогоднішній день наш читач є перебірливим у пошуках джерел інформації маючи свій комп’ютер і Інтернет та інші засоби інформації, не кожен користувач звертається до бібліотеки.

В проведенні масових заходів абонемент ЦБ тісно співпрацює з Центральним Народним домом, соціальною службою у справах сім’ї та молоді, ЗОШ № 1,4,7, школою – ліцеєм № 23, громадськими об’єднаннями, зокрема з міським осередком «Союзу українок». Налагоджена партнерська співпраця з установами та інституціями міста.

В січні 2014 року відбулося відкриття абонементу ЦБ після капітального ремонту за фінансової підтримки міської влади. У 2017 році відділ обслуговування центральної міської бібліотеки зайняв перше місце в обласному конкурсі «Краща бібліотека року».

Абонемент успішно трансформувався на презентаційний простір для багатьох митців.  Творчі люди з молодіжного літературного об’єднання  «Арт-Актив» стали ініціаторами довгострокового проекту «Бібліотечник», яскравого явища на культурній мапі Івано-Франківська.

Місцезнаходження: м. Івано-Франківськ вул. К. Данила, 16.

тел. 53-45-03

 

тел. 78-53-82 

 

Краєзнавчий відділ центральної бібліотеки створений у 1999 році як структурний підрозділ ЦБ. Партнерами краєзнавчого відділу є Центральний Народний Дім, історико-меморіальний музей ім. О. Довбуша, музей визвольних змагань, ЗОШ №4, Приватна католицька школа ім. св. Василія Великого, храм Царя Христа ЧСВВ.

Краєзнавчий відділ веде цікаву і змістовну масову роботу. Кожного року традиційно проводиться два загальносистемні Дні краєзнавства, організовуються виставки на різноманітну тематику, що висвітлюють різні сторони з життя нашого краю, проводяться історичні повідомлення, години народознавства, історичні мандрівки, зустрічі з цікавими людьми, відомими краєзнавцями нашого краю.

27 серпня 2016 року в краєзнавчому відділі ЦБ відкрито кімнату-музей Івана Франка з нагоди 160-річчя від дня народження поета. Родзинкою роботи кімнати-музею є проведення  екскурсій для мешканців та гостей міста. При краєзнавчому відділі започаткований клуб краєзнавців Івана Франка.

Місцезнаходження: м. Івано-Франківськ вул. Мазепи, 3.

тел. 53-07-29

 

Читальний зал центральної міської бібліотеки обслуговує різні категорії читачів: робітників, службовців, пенсіонерів, студентів, учнів шкіл і училищ, ліцеїв, гімназій.

Бібліотека отримує 30 найменувань періодичних видань. В читальному залі є постійно діючі книжкові виставки з історії нашої держави, економіки, права, мовознавства, екології. Активно проводяться масові заходи.

При читальному залі активно діє Центр правової інформації, основним завданням якого є збір інформації про діяльність органів місцевої влади та її прозорість. Працівники читального залу співпрацюють з військовими частинами міста, Центральним Народним домом, ЗОШ № 4, жіночою організацією «Союз Українок». В читальному залі працює клуб за інтересами на правничу тематику «Діалог». Читачів читального залу обслуговує шість бібліотекарів і один провідний бібліограф. Одночасно читальний зал може прийняти і обслужити 72 читачів. Приміщення читального залу просторе і світле.

Місцезнаходження: м. Івано-Франківськ вул. Пилипа Орлика, 5.

тел. 53-03-38

 

Відділ АБІС був створений 1 грудня 2014 р. у бібліотечній системі нашого міста. До нього ввійшли четверо молодих працівників бібліотек, завданнями яких є створення нових послуг в ІТ-площині, розробка нових маркетингових рішень, реклама та популяризація бібліотек, а також створення їхнього якісно нового іміджу.

Відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю постійно працює над вдосконаленням послуг, які надаються. Додатково працює над новими, ще вигіднішими та актуальнішими пропозиціями для наших користувачів, щоб зробити їхні враження від роботи в сучасній бібліотеці незабутніми.

Місцезнаходження: м. Івано-Франківськ вул. Пилипа Орлика, 5.

тел. 53-03-38