ГАЗЕТНІ ТА ЖУРНАЛЬНІ СТАТТІ ПРО ТУБЕРКУЛЬОЗ

ГАЗЕТНІ ТА ЖУРНАЛЬНІ СТАТТІ ПРО ТУБЕРКУЛЬОЗ

24 березня протягом дня у соцмережі Фейсбук та на сайті Івано-Франківської МЦБС бібліотекарі читального залу центральної міської бібліотеки для віртуальних користувачів провели відеоярмарок газетних та журнальних статей “Туберкульоз – реальна загроза людству”. Захід приурочений до Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на туберкульоз.

Здоров’я нації – показник цивілізованості держави, який відображає рівень соціально-економічного та культурного розвитку  суспільства й кожної людини зокрема. Сьогодні соціум консолідує зусилля у боротьбі з цією небезпечною, підступною недугою. Міжнародна медична гуманітарна оганізація ”Лікарі без кордонів” (MSF) попередила про те, що епідемія COVID-19 cтворила перешкоди у виявлені та лікуванні туберкульозу в Україні. MSF рекомендує внести до поетичного скринінгу на COVID-19 анкету для скринінгу на туберкульоз. Інформаційний аспект відіграє дуже важливу роль у профілактиці й подоланні туберкульозу. 

Тож бібліотекарі читального залу ЦБ (вул. П. Орлика, 5) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради вирішили ще раз зосередити увагу на цій важливій і актуальні сьогодні темі. Завідувачка читального залу Надія Каретнікова проілюструвала присутнім сумну і промовисту статистику:

“Щорічно на туберкульоз в світі хворіють 10 мільйонів людей, помирає близько 2-х мільйонів і серед них 200 тисяч дітей. Кожні 25 хвилин у нашій країні помирає хворий на туберкульоз”.

До уваги віртуальних користувачів  на ярмарці газетних та журнальних статей бібліотекарем були представлені та проаналізовані такі статті:

Опанасенко Л. Реальна загроза людства/  Л. Опанасенко//  Порадниця. – 2020. – 19 березня (№ 12). – С. 6.

Малолєткова О. Інфекційний вихор/  О. Малолєткова// Урядовий кур’єр. – 2020. – 16 грудня (№ 245). – С. 5.

Лук’яненко О. Хворі на туберкульоз втрачають можливість своєчасної діагностики/ О. Лук’яненко// Голос країни. – 2020. – 30 жовтня  (№ 200). – С. 9.

Також бібліотекар порекомендувала після закінчення червоної зони  прийти та переглянути книги:

Пилипчук М. С. Фтизіатрія[Текст]: підручник. – К.: Вища школа, 1998. – 255 с.

Фещенко Ю. І. Сучасні методи діагностики, лікування і профілактики туберкульозу/ Ю. І. Фещенко, В. М. Мельник[Текст]. – К.: Здоров’я, 2002. – 904 с.

Відповідальна за підготовку заходу провідний бібліотекар читального залу – Н. Каретнікова.

 

Поділіться цим дописом на: