Як багато імен українських героїв залишаються для нас ще маловідомими чи й невідомими зовсім. Як багато унікальних історій ще чекають свого дослідника, аби заговорити до нащадків і розказати про неймовірні долі неймовірних людей. Саме таку унікальну історію унікальної героїчної родини мали можливість 6 жовтня відкрити для себе гості показового заходу у бібліотеці філії №25 с. Радча Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури Івано-франківської міської ради.
Тут презентували книгу "Добро нації - найвищий наказ. Історія однієї родини", в якій ідеться про бойові звитяги та життєві шляхи провідника ОУН Надвірнянщини Григорія Вацеби ("Сулима") та його дружини, медсестри, машиністки Марії Бабінчук ("Калина").
Екскурс біографічними сторінками непересічної родини здійснили упорядник книги, знаний історик Петро Ганцюк, директор обласного музею визвольних змагань ім. С. Бандери Ярослав Коретчук та онук брата Григорія Сулими Ярослав Єфімчук.
Особливою родзинкою заходу стала театральна замальовка з життя "Сулими" та "Калини" у виконанні акторів театру-студії "Жива історія" під орудою Тетяни Зарецької.
Колоритними вкрапленнями були декламація патріотичних віршів та виконання пісень юними радчанськими талантами, а також виступ зразкового дитячого ансамблю танцю "Калинонька" Будинку культури с. Радча під керівництвом Тетяни Вацеби.
Великою приємністю для присутніх на заході бібліотекарів стали книжкові дарунки для бібліотек-філій, а саме презентована книга "Добро нації - найвищий наказ. Історія однієї родини" від її ідейного натхненника Андрія Марійчина та "Літопис незалежности. Тисмениччина в 1989-2002 по." від Ярослава Єфімчука, за що складаємо окрему подяку.
Захід відбувся стараннями завідувачки бібліотеки-філії №25 Галини Остап'як в рамках показових заходів, які організовуються в бібліотеках Івано-Франківської МЦБС вже другий рік поспіль з метою популяризації книги, обміну досвідом та промоції роботи книгозбірень.
Поділіться цим дописом на: