ТОРБИНКА-ЦІКАВИНКА "ЦІЛЮЩІ СКАРБИ РІДНОЇ ПРИРОДИ"

ТОРБИНКА-ЦІКАВИНКА "ЦІЛЮЩІ СКАРБИ РІДНОЇ ПРИРОДИ"

17 квітня 2021 року працівники бібліотеки-філії №3 (вул. Хоткевича, 52а) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради до Дня довкілля підготували торбинку-цікавинку "Цілющі скарби рідної природи".

Бібліотекар розповіла користувачам, що Всеукраїнський День довкілля був запроваджений Указом Президента України "Про День довкілля" від 6 серпня 1998 року. Свято відзначається щорічно, починаючи з 1999 року, в третю суботу квітня. Цього дня громадські організації проводять заходи, спрямовані на покращення стану навколишнього середовища – очищення джерел води, озеленення територій, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань. Однією з причин запровадження свята була підтримка Стокгольмської конференції ООН з навколишнього середовища, яка стала важливою віхою  в історії екологічного руху.

Довкілля – всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Вода, повітря, земля, флора та фауна – це все довкілля, на стан якого впливає безліч чинників – від кинутого на землю папірця чи недопалку до величезних сміттєзвалищ і височезних труб промислових підприємств, що отруюють повітря; від зірваних первоцвітів до вирубаних гектарів лісів. Найбільша шкода навколишньому природному середовищу здійснюється людьми через низький рівень екологічної свідомості та культури поведінки на природі, їх байдужості до майбутнього нашої планети та, зокрема, держави.

Працівники бібліотеки-філії №3 підготували книжкову виставку до Всеукраїнського Дня довкілля. На виставці можна знайти багато інформації про дари чистої, не забрудненої природи, її користь для здоров’я людини, розвитку медицини та суспільства загалом. Майбутнє екології залежить від кожного з нас. Тож почнімо робити корисні справи для порятунку природи, щоб зберегти її скарби для себе і майбутніх поколінь. Одним з найпростіших способів допомогти природі є відмова від пластикових пакетів. Здавалося б, всі знають про їхню шкоду. Однак, більшість людей продовжує купувати їх на касах супермаркетів. Вирішити проблему просто: пошити, або купити багаторазові еко-торбинки. Їх можна прати і використовувати знову. Також дуже важливо не забувати про сортування сміття. Сучасна людина продукує багато сміття, тому важливо вміти його сортувати, адже сортування сміття – це європейський шлях і європейські цінності. Чистота повітря теж залежить від кожного. Можна відмовитися від автомобіля і пересісти на велосипед, або просто ходити пішки.

Бережімо природу і будьмо здорові!

Відповідальні за проведення  Даниляк Т. В. та Озарко М. М.

Також бібліотекар Сайко А. А. підготувала відеопрезентацію, з якої можна довідатися про цілющі скарби зеленого дивосвіту Карпат, замилуватися його буянням, неймовірною життєвою силою та красою. А також дізнатися про рослини-цілителі та їх вплив на організм людини. 

Поділіться цим дописом на: