“Чи чуєш гук зрадливої машини,
Що стрепенула зривом Роттердам?
Погасло серце сина України,
Щоб спалахнути в грудях тисячам!..”
(Дан Мур. Канада, 1967 р.)
14 червня минуло 130 років від дня народження Євгена Коновальця - полковника Армії УНР, командата УВО, голови проводу українських націоналістів, першого голови ОУН. Постать Є. Коновальця в українській національно-визвольній боротьбі постає як вождя української нації, державного будівника, визначного військового діяча, мученика за право народу на власне буття.
Вшановуючи пам’ять про народного Провідника, працівники краєзнавчого відділу МЦБС (вул. Г. Мазепи, 1) Департаменту культури Івано-Франківської міської ради провели краєзнавчу годину: “Творець елітарного війська”. Для глибшого ознайомлення з життям і діяльністю полководця було запрошено провідного наукового співробітника музею визвольної боротьби ім. С. Бандери П. Ганцюка.
У своїй розповіді науковець зазначив, що ОУН - третя найбільша перемога полковника Коновальця у боротьбі за відновлення суверенної Української держави. Першу перемогу здобув восени 1917 р., створивши національну формацію - корпус УСС, які під його проводом у складі Армії УНР захищали суверенітет України від московсько-німецької орди. Другу перемогу отримав влітку 1920 р., заснувавши нелегальну УВО, яка була добрим підгрунтям для створення ОУН і пізніше УПА.
Науковець представив світлини Є. Коновальця , а також копії документів НКВД у його справі з фондів музею визвольної боротьби ім. С. Бандери.
До розповіді долучився краєзнавець, педагог, письменник, член ТОПІЖу ім. І. Франка В. Бабій, який презентував листівку “Діячі ОУН. Євген Коновалець”, проєкту “Просвіти Прикарпаття”.
Бібліотекарі ознайомили присутніх з книжковою виставкою “Творець елітарного війська”, а також з художніми творами, які висвітлюють вбивство українського героя. Це роман Р. Іваничука “Вогнені стовпи” і поетичні твори зі збірки “Муза і меч: національний рух у фольклорних та літературних джерелах”.
Поділіться цим дописом на: